Sunday Medley
Hold tight - we’re checking permissions before loading more content
Div 1 winner with 42 Pts Scott Wilson
Runner-up with 39 Pts Tyson Logie
Div 2 winner with 40 Pts Paula Wilson
Runner-up with 35 Pts Derek G oodman
Ball Rundown: Michael Knowle 36, Anne Smith, John Taylor, Shannon Schulz 35, Justin Forge, Shaun Beattie 34, Josh Hall 33
N TP 4th S haun Beattie
NTP 12 th Scott Wilson
NTP 1 8 th Trent Vonarx
Monday April 15
Corowa Veterans
A Grade w inner with 36 Pts Robert Laidlaw
Runner-up c/b with 35 Pts Des Whelan
B Grade winner c/b with 36 Pts John Stent
Runner-up with 36 Pts Geoff Lawrence
NTP 4 th Joe Lackner
NTP 18 th Andrew Scott
Ball winners: Andrew Scott 35, Joe Lackner, Laurence Mo y lan 34, Neil Caulfield, Stephen Day, Tm Bennett, Alex Mc Millan 32, Tom Larkins, George Iwaniuk 31
Lucky Draw winners:
1 st Laurence Moylan
2 nd Leo McCoy
3 rd Joe Lackner
Monday Madness Medley
W inner with 42 Pts Veronica Heggie
Ball Rundown: Ian Kavanagh 36, Tim Beach 35
Tuesday April 16
Cheap Tuesday
A Grade winner with 38 Pts Tim King
Runner-up c/b with 37 Pts Neville King
Third with 37 Pts Ethan Sorensen
B Grade winner c/b with 33 Pts John Henneman
Runner-up with 33 Pts Derek Agnew
Third with 33 Pts Brent Childs
Ball Rundown: Alec Jones, Stephen Purcivall 37, Laurie Atwell 36, Rohan Sorensen, Gary Chappell, Phil Willcoxson 34
Golden Oldies
Winner with 13 Pts John Bates
Runner-up with 12 Pts Dave Williams
NTP A Rick Jamieson
NTP B Dave Williams
Ball winner: Ron Roberts
A Lunch was held at the Aussie to say farewell to Rick Jamieson and Keith Allsopp who are leaving Corowa. We wish them all the best for the future.
Wednesday April 17
Women’s Stableford
A Grade winner with 39 Pts Paula Wilson
Runner-up with 38 Pts Sandra Lewis
Third with 37 Pts Lorraine Evans
B Grade winner c/b with 37 Pts Lesleigh Holloway
Runner-up with 37 Pts Jennifer Horne
Third with 34 Pts Maree Glen
Ball Rundown: Jennifer Horne 37, Gay Richards, Selina Barkley 36, Tessa Merritt, Gill Goodman 35
NTP 4 th Selina Barkley
NTP 18 th Bernadette Delahunty
Men’s Stableford
Winner with 36 Pts R od Hoey
Ball Rundown: Des Gallagher. Robert McPhail 31
Thursday April 18
Pro Shop Comp Medley
A Grade winner with 37 Pts Steve Carrick
Runner-up with 36 Pts Terry Davidson
Third c/b with 35 Pts Gary Patterson
Fourth with 35 Pts Alec Jonex
B Grade winner with 3289 Pts Gary Housden
Runner-up 36 Pts Len Reynoldson
Third c/b with 35 Pts Sheree Coghill
Fourth with 35 Pts Gary Zabenko
C Grade winner with 42 Pts Veronica Heggie
Runner-up with 37 Pts Stephen Day
Third with 35 Pts Adrian Heritage
Fourth with 34 Pts Terry Johnstone
Ball Rundown: Neil Caulfield 35, Shaun Beattie, Guy Rowe, Derek Agnew 34, Joe Lackner, Taj Smith, Carolyn Wi llet, Phill Dunning, Peter Reid, Ben Playford, Malcolm McLean, Geoff Nich olls 33, Neville Tait, Bobby Parr, Greg Baines, Phil Turner 3 2
NTP 3 rd 2 nd shot John Fraser
NTP 4 th Geoff Nicholls
NTP 12 th Tim Purtil
NTP 18 th Neville King
Hidden Holes Winner- Angelo Scacco
Saturday April 13
Women’s Stableford
W inner c/b with 35 Pts Selina Barkley
Runner-up with 35 Pts Sheree Coghill
Third with 35 Pts Maureen Jeeves
Ball Rundown: Sage Laird 34, Melissa Lee, Rachel Gregson, Margaret Bradford 33
NTP 1 2 th Sage Laird
NTP 18 th Sheree Coghill
Men’s Stableford
A Grade winner c/b with 39 Pts Alec Jones
Runner-up with 39 Pts Rodney Baer
Third with 34 Pts Jim Sandral
B Grade winner c/b with 35 Pts Gary Patterson
Runner-up with 35 Pts John Fraser
Third with 33 Pts Peter Reid
C Grade winner with 34 Pts Joe Lackner
Runner-up with 33 Pts Tom Bennett
Third with 31 Pts Sonny McKenzie
Ball Rundown: Ian Walls, Darren Matthew, Peter Tait 34, Steve Carrick, Ray Beacroft, Garyu Gregson, Les Payne, Frank Clifford 32, Neville King, John Coghill, Bobby arr 31
NTP 4 th Rodney Baer
NTP 9 th 2 nd shot Nathan Thomas
NTP 12 th Alec Jones
NTP 18 th Terry Salmon
Lady Niners
1ST: Jenny Horne NET 50
2ND: Bernie Delahunty NET 52
NTP: Jenny Horne
news